Novodobá 'Mauglí': V Indii našli dívku žijící s opicemi, nemluví a neznají její totožnost

Indická policie prochází databázi pohřešovaných dětí, aby mohla identifikovat dívku, která žila v lese mezi opicemi. Je jí podle odhadu deset až dvanáct let a nedokáže mluvit. Informovala o tom s odvoláním na indické zdravotnické zdroje agentura AP.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Když se dívku snažili odvést, opice tomu bránily. | Foto: Wikimedia Commons

Když dívku v lednu našli, neměla na sobě oblečení a byla vyčerpaná hladem. Dopravili ji do nemocnice ve městě Bahraič v severoindickém státě Uttarpradéš. "Dítě si počínalo jako zvíře, pohybovalo se po čtyřech a jedlo z podlahy přímo ústy," řekl hlavní lékař nemocnice D. K. Singh.

Po určité době začala dívka chodit normálně a jíst rukama. "Stále neumí mluvit, ale rozumí, cokoli jí říkáte, a také se usmívá," řekl Singh.

Jako první dívku ve skupině opic spatřili těžaři dřeva, kteří upozornili policii. "Říkali, že dívka byla nahá a ve společnosti opic vypadala spokojená. Když se ji snažili odvést, opice tomu bránily," řekl agentuře AP policista Dineš Tripathi. Později ji z lesa vyvedl policista v chráněném území zvaném Katarniaghát.

"Když na dívku zavolal, opice na něj zaútočily, ale dokázal dívku odvést. Ujel s ní v policejním autě a opice je pronásledovaly," tvrdil Tripathi.

Policie se snaží zjistit, jak se dívka do lesa dostala a kdo jsou její rodiče. Dokud nebude identifikována, bude žít v domově pro mládež.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme