Obří krysa ze "ztracené sopky"

V pralesích ostrova Papua-Nová Guinea žije dosud neznámý druh obří krysy.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obří krysu objevil tým britských filmařů, který se podílí na projektu "Lost Land of the Volcano"

Obří krysu objevil tým britských filmařů, který se podílí na projektu "Lost Land of the Volcano" | Foto: Discovery, BBC

Hlodavce, který na délku měří 82 cm a váží 1,5 kg, objevil tým britských filmařů, který se podílí na projektu BBC s názvem Lost Land of the Volcano. Místem objevu je kráter sopky Mount Bosavi, kde krysy ve výšce 1000 metrů nad mořem poprvé zachytila infračervená kamera. Zatím se zdá, že jde o endemický druh, který se nikde jinde nevyskytuje. Druh se kromě své velikosti a stříbřitě hnědé zvlněné srsti vyznačuje také naprostým nedostatkem strachu ze člověka. Jedna krysa se před filmaři vůbec nepokoušela utéct, členy týmu si klidně očichala a dokonce se nechala hladit po hřbetě.

Podle odborníků ze Smithsonian National Museum of Natural History, kteří filmaře doprovázejí, jde o jeden z největších druhů krys, jaké existují. Vědci se domnívají, že patří do rodu Mallomys, který zahrnuje několik druhů velkých krys. Odborné jméno nový druh zatím nemá a než je dostane, musí se spokojit s přezdívkou "Bosavi woolly rat" čili bosavijská huňatá krysa.

Přítulnou obří krysu si můžete prohlédnout na videu na stránkách BBC.

Martina Otčenášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme