Olomoucká zoo má první úspěchy v chovu lemurů kata. Narodila se tam tři mláďata

Chovné centrum lemurů kata v olomoucké zoologické zahradě má první úspěchy. Po ročním fungování centra se tu narodila hned tři mláďata. Mají společného otce, samce Jelimána. Mláďatům se daří dobře a v olomoucké zoo zatím zůstanou asi dva roky. Pak poputují do jiné zoo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mládě lemura kata | Foto: Zoo Jihlava

Olomoucká zoologická zahrada se už od devadesátých let snažila o rozmnožení lemurů. Vždy ale bez úspěchu. Až letos se na přelomu února a března narodila tři mláďata. Je to výsledek nového chovného centra lemurů kata, které v zoo vzniklo před rokem.

„Chov lemurů kata probíhal pouze ve dvou letech, v letech dávno minulých. V podstatě jsme tady měli chovný park, který se nám ale nikterak nerozmnožoval,“ říká mluvčí zahrady Iveta Gronská.

„A potom v době, kdy Praha byla zaplavena velkou vodou, jsme u nás poskytli azyl sedmi jedincům, samcům. Ale vůbec nešlo o nějaké rozmnožování, samozřejmě bez samic by to nešlo a Pražáci by určitě také neměli radost, kdybychom je nějakým způsobem rozmnožovali. Takže toto je to takový první úspěch lemurů kata v olomoucké zoo,“ vysvětluje mluvčí zahrady Iveta Gronská.

Podobně jako ostatní poloopice, se i lemuři stávají kvůli kácení deštných pralesů nejohroženější skupinou primátů na světě.

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme