Ostravskou zoo opustí první tygří mládě. Eda se stěhuje do Litvy

Chovatele v ostravské zoo dnes čeká náročná operace. Do speciální transportní bedny musejí dostat rok a půl starého tygra ussurijského. Samec Eda se z Ostravy stěhuje, partnerka na něj čeká v litevském Kaunasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tygr ussurijský | Foto: Jiřina Šmídová

Zoo se až do dneška pyšnila tygřími dvojčaty, která se narodila loni v červnu. Teď už jsou ale zvířata ve věku, kdy se i ve volné přírodě oddělují od rodiny a hledají samice. Jako první opustí kotec právě Eda. Na přepravní bednu si ve výběhu zvykal několik dnů.

„Tak jako u většiny předchozích transportů, nebude se ani tentokrát s největší pravděpodobností zvíře uspávat. Tento způsob je pro zvířata bezpečnější a méně stresující. Pouze, pokud by nastaly nějaké komplikace, se Eda uspí,“ říká mluvčí zahrady Šárka Kalousková.

Druhý tygří bratr pak ostravskou zoo opustí pravděpodobně v následujících týdnech. Pro Eltona našel koordinátor chovu těchto ohrožených zvířat partnerku v anglickém Woburn Safari Park.

V zoologických zahradách v současnosti žije více tygrů ussurijských než ve volné přírodě. Po ruském Dálném východě a občas i po Číně se podle odhadů pohybuje 350 až 400 těchto zvířat.

Silvie Mikulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme