Ostravskou zoo opustí první tygří mládě. Eda se stěhuje do Litvy

Chovatele v ostravské zoo dnes čeká náročná operace. Do speciální transportní bedny musejí dostat rok a půl starého tygra ussurijského. Samec Eda se z Ostravy stěhuje, partnerka na něj čeká v litevském Kaunasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tygr ussurijský | Foto: Jiřina Šmídová | Zdroj: Český rozhlas

Zoo se až do dneška pyšnila tygřími dvojčaty, která se narodila loni v červnu. Teď už jsou ale zvířata ve věku, kdy se i ve volné přírodě oddělují od rodiny a hledají samice. Jako první opustí kotec právě Eda. Na přepravní bednu si ve výběhu zvykal několik dnů.

„Tak jako u většiny předchozích transportů, nebude se ani tentokrát s největší pravděpodobností zvíře uspávat. Tento způsob je pro zvířata bezpečnější a méně stresující. Pouze, pokud by nastaly nějaké komplikace, se Eda uspí,“ říká mluvčí zahrady Šárka Kalousková.

Druhý tygří bratr pak ostravskou zoo opustí pravděpodobně v následujících týdnech. Pro Eltona našel koordinátor chovu těchto ohrožených zvířat partnerku v anglickém Woburn Safari Park.

V zoologických zahradách v současnosti žije více tygrů ussurijských než ve volné přírodě. Po ruském Dálném východě a občas i po Číně se podle odhadů pohybuje 350 až 400 těchto zvířat.

Silvie Mikulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme