Pražská zoo má nový přírůstek. Žirafí samička měří asi 180 centimetrů

V pražské zoologické zahradě se narodilo žirafí mládě. Samička měří asi 180 centimetrů. Porodila ji dvacetiletá žirafa Rothschildova Eliška, pro kterou je to osmé mládě. Otcem je samec Johan. Matce i žirafímu mláděti se po porodu daří dobře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zoo Praha má nový přírůstek. Žirafí samička měří asi 180 centimetrů | Foto: Zoo Praha, Petr Hamerník

Žirafí samička se narodila ve čtvrtek pozdě večer. Porod byl bezproblémový a trval pouze necelou hodinu a půl.

„Eliška ho díky svým předchozím zkušenostem zvládla výborně a poté mládě pečlivě očistila. Malá samička, která měří přibližně 180 centimetrů, začala brzy sát mateřské mléko. Dopoledne jsme udělali preventivní prohlídku, mládě zkontrolovali a ošetřili mu konec pupeční šňůry," sdělila chovatelka Jindra Kotrbáčková.

Samici Elišce je 20 let a deset měsíců, narozeniny oslaví v říjnu. „Přes svůj vyšší věk je ve velmi dobré kondici a jako zkušená a pohodová matka se o mládě vzorně stará. V historii chovu žiraf Rothschildových v Zoo Praha je to již 82. narozené mládě," upřesnil ředitel pražské zoo Miroslav Bobek.

Žirafy Rothschildovy patří mezi nejvíce ohrožený poddruh žiraf. V přírodě žijí v oblasti Ugandy a Keni. Jejich počty se zde odhadují pouze na něco málo přes jeden tisíc zvířat.

V přírodě se žirafy většinou tak vysokého věku nedožívají, u zvířat chovaných v lidské péči to ale výjimečné není. Matkou Elišky byla samice Berta, která se v pražské zoo dožila 23 let. Své poslední mládě porodila také ve svých 21 letech.

Žirafí mládě uvidí návštěvníci ve výběhu přibližně za čtrnáct dní. Jméno oznámí ošetřovatelé při křtinách 28. září.

Zoo Praha má nový přírůstek. Žirafí samička měří asi 180 centimetrů | Foto: Zoo Praha, Petr Hamerník

Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme