Pražská zoo má zpátky předposledního z 18 uprchlých ibisů, zřejmě ho čeká operace

Pražská zoo má zpátky předposledního z 18 ibisů, kteří minulé úterý uletěli z voliéry poškozené sněhem. Samice ptáka byla odchycena poblíž vodní nádrže Džbán. Na svém twitterovém účtu to dnes oznámil ředitel zoo Miroslav Bobek. Odchyceného ptáka ale zřejmě čeká operace.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Většina ibisů je už zpátky v pražské zoo

Většina ibisů je už zpátky v pražské zoo | Zdroj: ČTK

„Gita, která se zdržovala na Džbánu, právě odchycena,“ oznámil Bobek kolem 12:30. O několik hodin později ale připisuje: „Jako na houpačce. Rtg vyšetření Gity: velké cizí těleso. Podle MVDr. Vaidlové bude nutná operace.“

Ptáci s typickým dlouhým zahnutým zobákem dostávají po svém návratu do zoo preparát umožňující vyloučit případné cizí předměty v žaludku. Ibis, který v úterý uhynul, totiž na útěku spolykal mimo jiné i kousky skla nebo části pozinkované podložky.

Zoo tak nyní má 16 ibisů, jeden z odchycených v úterý uhynul kvůli neprůchodnosti střev. Jeden pták zůstává na útěku, v pátek odpoledne se pohyboval kolem Zbuzan jihozápadně od Prahy.

Vzácní ptáci se ze zoo dostali 1. března dopoledne ven dírami v ochranné síti voliéry, která nevydržela nánosy těžkého mokrého sněhu. Od té doby je hledají pracovníci zahrady za pomoci veřejnosti, která může hlásit výskyt ibisů na sociálních sítích nebo na telefonní číslo 734 524 439.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme