Pražská zoo slaví první narozeniny gorilího samce Nurua

Gorilí samec Nuru z pražské zoo slaví své první narozeniny. Od chovatelů dostal jako dárek vánoční strom s ovocnými ozdobami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gorilí samec Nuru oslavil v pražské zoologické zahradě první narozeniny | Zdroj: ČTK

„Stromeček máme ověšený jak křížalami z jablek, tak ovocem čerstvým a zeleninou,“ říká za pražskou zoo Petra Caltová. Jako první se ke stromu vydal vůdčí samec Richard. Ostatní se drželi raději v povzdálí.

Jelikož chovatelé předpokládali, že největší díl potravy ukořistí samec Richard, rozmístili v pavilonu několik dalších pamlsků.

„Každá gorila od nás dostala připravený vánoční dárek, který byl buď zavřený v plastové krabici, nebo to byly svázané balíčky z dřevité vlny, které také ukrývají části ovoce a zeleniny. Gorila má za úkol se do toho balíčku dostat a sama si potravu najít.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Na oslavu gorilích narozenin se do pražské zoo vypravila reportérka Magdaléna Medková

Ošetřovatelé vše sledovali zpoza skla společně s návštěvníky zoologické zahrady. Na oslavu gorilího samce Nurua se do pražské zoo přišla podívat přibližně stovka lidí.

Oslava byla součástí enrichmentu, který chovatelé připravují zvířatům, aby jim zkrátili dlouhou chvíli v zoologické zahradě. Zároveň tak aktivují jejich přírodní pudy.

„Princip je ztížit jim přístup k potravě, protože v přírodě taky musí vynaložit spoustu energie, aby se zasytily. Takže jim to děláme těžší a těžší,“ říká chovatel Martin Vojáček.

Nuru je pátým odchovaným gorilím mládětem v pražské zoo. Je synem Richarda a samice Kijivu. Podle chovatelů se mu vede náramně dobře.

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme