Před příchodem zimy myslivci intenzivně přikrmují zvěř. Kvůli podkožnímu tuku

Napilno mají na konci roku myslivci. Vydávají se do lesa a přikrmují zvěř - především srnčí, jeleny, muflony a daňky. Nezapomínají ani na koroptve, bažanty a zajíce. Činí tak kvůli tomu, aby zvěř nabrala podkožní tuk na zimu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lesní zvěř u krmelců - ilustrační foto

Lesní zvěř u krmelců - ilustrační foto | Foto: Správa NP a CHKO Šumava

Každý rok vyráží s potravou ke krmelcům i Miloš Porč z Okresního mysliveckého spolku Olomouc. Jak říká, s přikrmováním jadrným krmivem myslivci začínají už v září:

„A v tuto dobu by mělo už končit, protože zvěř potřebuje na zimu nabrat podkožní tuk, který vytváří právě z krmení jadrným krmivem, a svůj metabolismus má uzpůsobený tak, že přikrmováním jádrem v zimním období už škodí.“

Pak už podle Porče dostane zvěř jen seno nebo krmnou řepu. Myslivci ale nezapomínají ani na sůl, která je podle něj pro zvířata rovněž nezbytná.

Tomáš Minarčík, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme