Rána pro pytláky. Čína na konci roku 2017 úplně zakáže prodej slonoviny

Čína těsně před koncem roku potěšila ochránce přírody. Na konci roku 2017 zavede úplný zákaz prodeje slonoviny, informovala čínská vláda. Uzavře tak největší koncový trh na světě s upytlačenou slonovinou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slon africký (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0

Čínské úřady oznámily, že úplný zákaz prodeje slonoviny bude platit od 31. prosince 2017. První skupina továren a obchodů bude ale muset skončit už do 31. března 2017.

Skupina ochránců přírody podle agentury Reuters tento krok vítá a někteří ho dokonce označili za „nejlepší a největší zprávu pro ochranu přírody v letošním roce".

Gepardům hrozí vyhynutí. Ve volné přírodě jich žije už jen pár tisíc

Číst článek

V Číně stále existují licencované podniky, které smějí obchodovat se slonovinou. Ochránci přírody dlouhodobě poukazovali na to, že pokud bude tento stav trvat, bude mezi „legální" slonovinou končit i značné množství nelegální slonoviny z klů slonů zabitých pytláky.

Pytláctví je hlavní faktor přispívající k rychlému poklesu počtu slonů afrických. Podle Světového fondu na ochranu přírody zabijí pytláci asi 20 000 slonů ročně. V současnosti ve volné přírodě zůstává asi 415 000 slonů afrických. Na počátku 20. století jich ale bylo odhadem tři až pět milionů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme