Sloní populace v pražské zoo se rozrostla o dvě slonice z Rotterdamu

Do pražské zoologické zahrady přibyly dvě nové slonice. 25letá Donna a její tříletá dcera Tonya dorazily z nizozemského Rotterdamu. V zoo je tak nyní celkem pět slonů, návštěvníci je ale ještě nějaký čas neuvidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do pražské zoo přibyly slonice Tonya a Donna ze zoo v Rotterdamu | Foto: Miroslav Bobek

Samice Donna přicestovala březí, a tak se sloní stádo ještě rozroste. I přes březost proběhla celá cesta bez problémů a nové slonice se postupně seznamují se svým novým domovem.

„Slonice jsou od našich slonů odděleny, ale dosáhnou na sebe. Když Donna při vykládání vyšla z boxu, hned se přes mříž chobotem dotýkala se samcem Mekongem a komunikovali spolu,“ popisuje příjezd zvířat ředitel pražské zoo Miroslav Bobek.

Přesto obě skupinky zůstanou ještě nějaký čas odděleny. Nové slonice si musí zvykat na domov stejně jako domácí sloni, kteří se teprve nedávno přestěhovali do nového pavilonu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek popsal aktuální dění okolo slonů

To je také důvod, proč návštěvníci zahrady slony nyní nevidí. „Zatím si zvykají a chodí jen na dvorky, ne do výběhu,“ vysvětluje Miroslav Bobek. Postupně budou zvířata pouštěna i do venkovních výběhů. Zoo chce v určitých dnech zpřístupnit i samotný pavilon.

Až bude stádo spojeno, nebude zřejmě o zajímavé okamžiky nouze. Donna odchází z Rotterdamu nejen proto, aby rozšířila chovnou skupinu v Praze, ale především proto, že byla v rotterdamském stádě až příliš dominantní.

„Naše slonice Shanti a Gulab jsou ale rozvážné starší dámy, a tak doufám, že tam snad ke konfliktům docházet nebude,“ přeje si Miroslav Bobek.

Květa Moravcová, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme