Tuleni v ústecké zoo si v novém bazénu překvapivě rychle zvykli

ZOO v Ústí nad Labem má od včerejška tři tuleně. K místnímu páru přibyla tulenice Zola z Německa. Všichni se nastěhovali to opraveného bazénu - za milion a půl je teď hlubší, větší a jsou v něm ostrůvky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tuleni mají v ústecké zoo nový bazén | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Dostat bednu z dodávky není nic jednoduchého, ale povedlo se. Čtyři statní chlapi přenesli bednu na jeden z ostrůvků, otevřeli dvířka a Zole netrvalo moc dlouho, než se rozkoukala a vplula do vody ve svém novém domově.

„Vypadá to, že se skamarádí, že tam nevznikne žádný velký problém. Všichni tři působí tak, že jsou rádi, že jsou v novém, hlubším a větším bazénu, kde můžou dovádět,“ pochvaluje si chovatelka Eva Hejduková.

„Vypadají, že jsou v pohodě. My jsme předpokládali, že budou někde zalezlí v rohu, když tu bude tolik lidí. Vypadá to ale, že poznali prostředí. Bazén je sice jiný, ale okolí, stromy jsou na stejném místě a cítili se tu parádně. Už jenom to, že rovnou žrali ryby, byla známka toho, že jsou v pohodě.“

Chovatelka Eva Hejduková, stejně jako ostatní pracovníci v ZOO doufá, že i dvouletá Zola si v novém domově brzy zvykne. Samec Junior si pak bude moci vybírat ze dvou matek pro své budoucí potomky.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme