V Brdských lesích se chystá velký hon na divočáky, přemnožili se

Lidé by o víkendu neměli chodit do Brdských lesů. Vyzývají je k tomu obce a myslivci kvůli chystanému honu na přemnožené divočáky. Střílet se začne v sobotu zrána a hon bude trvat do sobotního odpoledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přemnožená divoká prasata představují velký problém | Foto: Radek Ctibor

Nejvíc nepřátel mají divoká prasata v Mníšku pod Brdy, odkud se celá akce koordinuje. Zvířata se do města stahují už několik let za potravou a radnici se je nedaří vyhnat.

S prasaty se ale trápí i další obce v širokém okolí a proto se jejich zástupci dohodli na společných plošných odlovech s myslivci i zemědělci.

Divočáci se tak budou lovit v regionu ohraničeném na jedné straně Vltavou, tedy oblastí kolem Měchenic, Zbraslaví, a na straně druhé je Berounka téměř až k Berounu, tedy oblast Řevnic, Černošic, Zadní Třebaně a pak celé Mníšecko a Dobříšsko.

Opatření proti divočákům

Víkendový hon ale není jediným opatřením v boji proti divočákům. 14. prosince se ve stejném prostoru uskuteční další velký hon.

„V té době bychom poprosili občany, aby omezili návštěvu lesa, a případně, když budou chtít jít do lesa se psem, aby ho opravdu měli na vodítku,“ říká starosta Mníšku Petr Digrin zvolený za Starosty a nezávislé.

Kromě honů se ale připravují i další opatření proti divočákům, ploty kolem lesů, speciální lov zaměřený na bachyně, odchytová zařízení pro místa, kde se na prasata nemůže střílet.

Organizátoři petice ‘STOP prasatům v Brdech‘ doufají, že jim podaří přimět zemědělce k tomu aby nepěstovali to, co mají prasata ráda. Zároveň věří, a že se podaří prosadit změny, díky kterým by bylo snazší přemnožená prasata střílet.

Škody po divočácích v Poštorné | Foto: Gabriela Grmolcová

Petr Kološ Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme