V liberecké zoo pokřtili trojčata bílých tygrů

Liberecká zoo v sobotu žila křtinami trojčat bílých tygrů. Tygří slečna a dva kocouři sice byli ve chvíli křtu v porodním boxu, ale to návštěvníkům nevadilo. Kvůli jejich zdraví a bezpečí se spokojili s plyšáky bílých tygrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za kmotra byla libereckým bílým tygrům i dvojnásobná olympijská vítězka oštěpařka Bára Špotáková | Foto: Ivana Bernáthová

Trojčata bílých tygrů se křtila v Liberci po 10 letech. Tehdy dostala jména úplně první tygří mláďata Achilles, Artemis a Afrodita. Letos ale křtiny byly trochu jiné než v roce 2002.

Zatímco před deseti lety přinesli chovatelé už statná koťata před návštěvníky v košíku, na základě nové chovatelské filozofie, se nyní mláďata od matky neodebírala.

Přehrát

00:00 / 00:00

V liberecké zoo pokřtili trojčata bílých tygrů. Na křtu byla i reportérka Radiožurnálu Ivana Bernáthová

Tygří slečna, jejíž dědeček je Achilles, dostala jméno Gaia - je řeckého původu a znamená Země. První z tygřích kluků se jemnuje Liam. Toto francouzské jméno má připomenout francouzskou větev libereckých bílých tygrů. Odtamtud totiž pochází otec trojčat Paris.

Druhý bílý tygřík byl pokřtěn hindským jménem Sambur. Mimo jiné i proto, že základem chovu byl indický bílý tygří samec Mohan, odchycený v přírodě v roce 1951 a chovaný u maharadži z Rewy.

Někteří návštěvníci si na křest oblékli pruhovaná trička, jiní si tygří pruhy namalovali na obličej. Malí tygři samci dostali jména Liam a Sambur, samice je Gaia. Jména pro tygřata pomáhali vybrat fanouškové liberecké zoo.

Za kmotra šli libereckým bílým tygrům dvojnásobná olympijská vítězka oštěpařka Bára Špotáková, hokejista Petr Nedvěd, moderátorka Michala Ochotská a kreslíř a humorista Petr Urban. Svým kmotřencům symbolicky šampaňským připili na zdraví.

Ivana Bernáthová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme