V zoo ve francouzském Thoiry se lidé dostanou těsně ke zvířatům, hitem jsou ale dinosauři

Letos v létě mohou návštěvníci safari ve Dvoře Králové dojet autem až do lví tlamy. Inspirovali se zoologickou zahradou ve francouzském Thoiry, kde je něco podobného možné už léta. I tam se snaží vymýšlet pro návštěvníky nové atrakce - třeba návštěvy VIP, během nichž se dostanete až těsně k samotným zvířatům. Ale největší hit to není. Děti jsou nadšené z dinosaurů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zoo ve francouzském Thoiry | Foto: Jan Šmíd | Zdroj: Český rozhlas

Jiří Wagenknecht bydlí přímo v zoologické zahradě, se dvěma malými kluky se v ní často prochází po zavírací době. Ve Francii žije už sedmnáct let a mluví raději francouzsky.

V Thoiry mají podle něho zvláštní program pro hosty, kteří chtějí vidět něco více než běžní návštěvníci:

Přehrát

00:00 / 00:00

V unikátní zoo ve francouzském Thoiry mohou návštěvníci vidět lvy ze vzdálenosti několika kroků. Natáčel tam zpravodaj Jan Šmíd

„Organizujeme návštěvy pro VIP, umožnujeme hostům podívat se do zákulisí, musí si samozřejmě připlatit, stojí to 150 až 160 eur. Návštěvníci mají třeba možnost vidět zblízka slony, jak se o ně ošetřovatelé starají, také jsou velmi blízko lvům, jsou téměř v jejich teritoriu. Ale pochopitelně za přísných bezpečnostních opatření.“

Na otázku, zda-li to není někdy přece jen nebezpečné, odpovídá se smíchem, že zatím o žádného VIP návštěvníka nepřišli.

Zoo ve francouzském Thoiry | Foto: Jan Šmíd

Řeklo by se, že takový výlet do chřtánu lva nic nepřekoná, ale není tomu tak. Letos tady mají naprosto novou atrakci – dinosaury.

Děti jsou z nich úplně u vytržení, potvrzují jejich učitelky. Říkají, že když se dětí zeptají, co chtějí vidět nejdříve, tak prý všechny okamžitě odpovídají, že právě dinosaury. Teprve pak prý přicházejí na řadu lvi, vlci a tygři. Na dinosaury ale nikdo nemá.

Zoo ve francouzském Thoiry | Foto: Jan Šmíd

U zrodu této myšlenky byl právě Jiří Wagenknecht: „Má to velký úspěch hlavně u malých kluků, kteří mají rádi dinosaury. Líbí se to i dospělým, jsou to dokonalé mašiny.“

Hrůzostrašných dinosaurů bychom se mohli dočkat i ve Dvoře Králové. Obě zoologické zahrady si občas vyměňují zvířata. Proč by nám tedy na nějakou dobu nemohli zapůjčit i dinosaury. Samozřejmě s přesným harmonogramem krmení a doporučenou stravou, aby u nás nestrádali.

Zoo ve francouzském Thoiry | Foto: Jan Šmíd

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme