Z pronajatého vánočního stromku se často stane kamarád

Během adventu má mnoho lidí dilema, jaký vánoční stromeček ustrojit. Řešením může být i jehličnan v květináči. Při správné péči neuschne a po zbytek roku může zdobit zahradu. A díky neziskovému projektu pronajemstromku.cz můžou mít doma stromek i ti, kteří bydlí v bytě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vánoce, vánoční stromek | Foto: Jana Matznerová

Mezi lidmi je o tuto službu velký zájem. Mají totiž živý stromek, čisté svědomí a po zbytek roku se o strom nemusejí starat.

Půjčovnu stromků vymyslel a provozuje Martin Čuba. Na webových stránkách si zájemci mohou vybrat, jakého krasavce si pozvou do obývacího pokoje. Často je to také řešení pro seniory.

„Vnučky, vnukové často to objednají pro babičku, pro dědečka, protože už třeba v posledních letech ani živý stromek nemohli mít, protože ho neměli jak tramvají, něčím prostě dopravit. Je to na ně těžký,“ tvrdí Martin Čuba.

Přehrát

00:00 / 00:00

O pronájmu vánočních stromků informovala redaktorka Jitka Hanžlová

Martin Čuba stromeček totiž doveze zákazníkům až domů a po Vánocích si ho zase vyzvedne. Často se ale setkává s tím, že si lidé jehličnatého kamaráda natolik oblíbí, že se s ním nechtějí rozloučit. Mohou se s ním ale setkat o příštích Vánocích.

„Dostávají jakoby přednostní právo, možnost mít zase ten svůj. V rodinách s dětmi ho mají dokonce i pojmenovaný. Stromeček má jméno. Dokonce se mi stalo, že i děti brečely, když jsem ho odvážel,“ říká Martin Čuba a dodává, že musel dětem slíbit, že jim ho za rok nejen přiveze zpátky, ale že jim pošle v průběhu roku i fotografii, jak stromeček vypadá v létě.

Půjčovna stromků je nezisková organizace s důrazem na ekologii. Odrostlé stromky věnuje zahradám dětských domovů, azylových domů a domovů důchodců.

Jitka Hanžlová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme