Největší IT veletrh na světě CeBIT naplno otevře své brány

Otázka digitální důvěry je nesmírně důležitá, prohlásila při slavnostním otevření největšího světového počítačového veletrhu kancléřka Merkelová. Hannoverský CeBIT dnes naplno otevře brány veřejnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

CeBIT 2012 | Zdroj: Reuters

CeBIT je už tradičně zaměřený mnohem více na odbornou než širokou veřejnost. Ukázky nejnovějších laptopů, smartphonů nebo jiných technických novinek v Hannoveru chybí.

Hlavní pozornost je zaměřena na internetové služby, firemní nebo veřejnou správu a na bezpečnost.

Podle kancléřky Merkelové, která si dnes veletrh prohlédne, musíme mít jistotu, že naše data nezmizí nebo je nebudou používat jiní.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodajka Českého rozhlasu v Německu Klára Stejskalová mluví o veletrhu CeBIT v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

Šéf vyhledávače Google, který spolu se šéfkou německé vlády letošní CeBIT zahájil, zase prohlásil, že i když v současnosti 40 zemí cenzuruje internet, trvalá cenzura je odsouzená k neúspěchu.

Před časem se mluvilo o tom, že CeBIT ztrácí na důležitosti, že v době internetu ani nejsou podobné veletrhy smysluplné. Zdá se ale, že se úpadek CeBITu podařilo zastavit. Počet vystavovatelů narostl, letos jich je přes 4200.

Vrátily se sem i velké firmy, které v posledních letech chyběly. Například Brazílie coby partnerská země, kterou na CeBITu zastupuje na 80 firem, ukazuje, že dnes se objevují nové regiony, které kráčejí kupředu mílovými kroky.

Veletrh CeBIT potrvá do soboty.

Klára Stejskalová, mta, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme