V Detroitu začíná mezinárodní autosalon, k vidění bude víc než 750 vozů

V americkém Detroitu začíná mezinárodní autosalon. Je to největší událost pro výrobce a prodejce aut na světě. Společnosti letos vystaví víc než 750 vozů, některé z nich úplně poprvé, a právě ty přitahují pozornost novinářů i automobilových odborníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autosalon v Detroitu | Zdroj: Reuters

K největším lákadlům v záplavě nových modelů patří například nové auto od německé automobilky Volkswagen. Podle některých amerických médií světu ukáže sportovně-užitkové auto, které společnost „ušila" na míru amerických řidičům.

Dalo by se říct, že autosalon bude soubojem mezi Volkswagenem a General Motors. Německý koncern totiž předloni sesadil amerického konkurenta z druhé příčky největšího výrobce na světě. V Evropě je Volkswagen stále největší.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Detroitu začíná mezinárodní autosalon. Jaký byl pro výrobce vozů loňský rok, zjišťoval redaktor Jan Beneš

Své „eso v rukávu" má ale i společnost General Motors - podle amerických novinářů jich je dokonce několik. Nejvíc se ale mluví o tom, že největší americká automobilka představí například novou verzi svého elektromobilu Chevrolet Volt.

Jak evropský, tak americký automobilový trh oživují, takže by letos měly výrobcům přinést větší prodeje, a tím i obraty. Třeba koncern Volkswagen, kam patří i mladoboleslavská Škoda Auto, zvýšil loni dodávky aut na 10 milionu vozů. A v Americe celkový prodej loni vzrostl na víc než 16 milionu aut.

Výrazně vyšší než předloni byl loňský prodej automobilů i v Česku. V některých měsících loňského roku se mírně zvýšila i spotřebitelská poptávka, a peníze měli někteří lidé právě i na nákup nových aut.

První pozici si z pohledu prodeje tradičně drží Škoda Auto. Registrace nových škodovek meziročně vzrostla o více než 30 procent. Další podíly na trhu mají společnosti Hyundai, Ford, Peugeot, Kia nebo Renault a Seat.

Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme