Agenti hrají počítačové hry, mezi hráči hledají teroristy

Tajné služby platí agenty, kteří celý den tráví on-line hraním počítačových her. Debaty hráčů počítačových her mohou sledovat jen ti, kteří se jich přímo účastní. A právě to je nová role agentů. Americké a britské tajné služby se obávají, že by se v hrách mohli schovávat teroristé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počítačová hra Call of Duty 2 - Modern Warfare | Foto: Activision Blizzard Inc.

V on-line hrách probíhají dva druhy chatů: Jednak jde o klasický textový chat v e-mailu, na facebooku a přes různé komunikátory. A pak je to hlasová komunikace.

„I tady je textová komunikace zaznamenávána někde na serverech, málokde to provozovatel maže, protože se v tom zpětně potřebuje přehrabovat kvůli porušování různých pravidel a tak dále,“ říká šéfredaktor časopisu Games.cz Petr Poláček.

Přehrát

00:00 / 00:00

O agentech nasazených v počítačových hrách mluvil v Odpoledním Radiožurnálu šéfredaktor časopisu Games.cz Petr Poláček.

Podle něj tajné služby našly způsob, jak se i bez vědomí provozovatelů on-line her a služeb jako Xbox Lite jsou schopni dostat se k datům.

„Tam je pak otázka, jestli o tom firmy vědí. Jen tak to asi nikdo nepřizná. Touto činností možná bezpečnostní služby odhalily nějaký jeden případ, nic konkrétního ale nezjistily,“ dodává Poláček.

Marcela Hálová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme