Apple představil nový iPad a novou verzi Apple TV

Firma Apple představila pokračovatele modelu malých počítačů, takzvaných tabletů iPad. Hlavní novinkou je displej s velmi vysokým rozlišením. Má také výkonnější procesor a podporu pro rychlejší přenosy mobilních dat. Nový tablet se nejmenuje iPad 3, jak se původně spekulovalo, ale na prezentaci se o něm mluvilo jako o ‘novém iPadu‘.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tim Cook z firmy Apple při prezentaci nového modelu iPad | Zdroj: ČTK

Mediální prezentace firmy Apple byla tentokrát velmi rychlá, plná novinek a nových prezentací. Kromě nového iPadu, představila firma také novou verzi Apple TV.

Jde o set-top box, zařízení, které umí zpřístupnit obsah online obchodu iTunes, tedy písničky a filmy a také umí přenášet obsah z iPadu. Nová verze podporuje vyšší rozlišení, umožní přehrávání filmů v rozlišení ve full HD kvalitě stejně jako moderní televize.

Přehrát

00:00 / 00:00

Apple představil několik novinek. Podrobnosti přiblížil ve Večerním Radiožurnálu Otakar Schön z Hospodářských novin.

„Nový iPad má ještě vyšší rozlišení, které Apple zvolil tak, aby to byl dvojnásobek počtu bodů, které má současný iPad, protože pak je jednodušší vzít staré aplikace a upravit je pro to nové rozlišení,“ přiblížil na Radiožurnálu Otakar Schön z Hospodářských novin.

„I když praktický dopad o něco vyššího rozlišení než full HD je minimální, tak Apple může jednoznačně tvrdit, že na malé ploše zobrazí nejvíce bodů, nejvíce detailů, což se bude hodit například při práci s fotkami,“ dodal.

Apple si mimo jiné zakládá na tom, že jeho produkty jsou díky uzavřenosti systému také bezpečnější. Teď se ale na některých specializovaných serverech objevila informace o útocích na online obchod iTunes, hackeři prý ukradli peníze z účtů stovek uživatelů obchodu. Zda je to pravda, podle Schöna ale nikdo neví.

„Apple tyto informace nikdy nepotvrdil. A většinou se snaží jednat přímo s postiženými uživateli. Na druhou stranu je pravděpodobné, že k tomu došlo. Nemusel to být útok přímo na severy Applu, ale takové to jednoduché sociální inženýrství, kdy se útočníci dostali k přihlašovacím údajům svých obětí a zneužívají jejich neopatrnosti,“ přiblížil.

David Koubek, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme