Autem roku 2013 v Česku se stal Volkswagen Golf VII. generace

Autem roku pro rok 2013 se v České republice stal Volkswagen Golf VII. generace. Z téměř čtyřicítky nominovaných vozů ho před pár minutami vybrala porota složená z odborníků a motoristických novinářů. Na dalších místech skončila Toyota GT86 a Mazda CX5.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní novinkou koncernu Volkswagen na autosalónu v Paříži je sedmá generace Volkswagenu Golf | Foto: Jan Říha

Volkswagen Golf VII. generace získal od 32 porotců celkem 207 bodů. Právě Golf se stal během desetiletí symbolem celého segmentu vozů, do kterého dnes patří například Renault Mégane, Kia Cee'd nebo Hyundai i30.

Golf uspěl i díky tomu, že se nová generace prodává za příznivější cenu. Dříve totiž byly tyto vozy nechvalně proslulé vysokými cenami a Volkswagen snížením cen reagoval především na masivní nástup korejských značek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyhlášení výsledků ankety Auto roku sledoval reportér Petr Kološ

Golf měl v letošním ročníku ankety jediného vážnějšího soupeře – sportovní Toyotu GT86, která od porotců získala 190 bodů.

Více překvapilo třetí místo, kde skončil městský džíp Mazda CX5. Kategorii SUV totiž nemají novináři příliš v oblibě, protože ji považují za nadbytečnou. U CX5 ale ocenili řadu technických novinek, které do ní výrobce doplnil.

Letošní volba se od předchozích devatenácti ročníků lišila. Například tím, že sčítání hlasů, které novináři finálové šestici aut udělili, si organizátoři nechali až přímo na slavnostní večer. Mělo to dodat na vážnosti i dramatičnosti večera.

Petr Kološ, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme