Běloruská policie hledá tanky ukradené z počítačové hry

Policie v Bělorusku se pustila do pátrání po ukradených tancích. Už to může znít divně, ale ještě podivnější je místo, odkud tanky někdo ukradl. Z počítačové hry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za nejbezpečnější opatření považují odborníci odpojit se od počítače úplně | Foto: stock exchange, Jakub Krechowicz

Virtuální krádež nahlásil policii ve městě Gomel na východě země mladík, který je fanouškem celosvětově rozšířené počítačové hry Svět tanků.

Zloděj se nejprve dostal do jeho e-mailové pošty, poté převzal kontrolu nad kontem ve hře, a díky tomu ukradl virtuální tanky.

Nejde přitom o žádnou banalitu, jak by se mohlo na první pohled zdát. Muž totiž investoval do nákupu tanků hodně peněz.

Přehrát

00:00 / 00:00

O případ virtuální krádeže tanků se zajímal zpravodaj Radiožurnálu Petr Vavrouška

Konkrétní částku policie nezveřejnila, jeden tank ve hře ale stojí až 50 dolarů a okradený mladík jich měl větší množství. Navíc přišel o munici a další zbraňové systémy, takže škoda může jít do stovek až tisíců dolarů.

Běloruská policie řeší takový případ vůbec poprvé. Do pátrání se zapojili také experti ministerstva vnitra pro boj s technologickými zločinci.

Hra Svět tanků má asi 20 milionů registrovaných uživatelů, hlavně z Ruska a dalších postsovětských zemí. Producentem je jistá běloruská firma, která na prodeji virtuálních zbraní vydělává až několik milionů dolarů měsíčně. Hra samotná je zdarma.

Petr Vavrouška, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme