Benedikt XVI. uvedl Vatikán na Twitter

Na internetové sociální síti Twitter se dnes mezi příspěvky objevily následující věty: „Drazí přátelé, právě jsem spustil portál www.news.va. Pochválen buď náš pán Ježíš Kristus. S mými modlitbami a s mým požehnáním.“ Poselství vyslal na Twitter v angličtině a z tabletu iPad sám papež Benedikt XVI.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež Benedikt XVI. posílá twitterový vzkaz na tabletu iPad | Zdroj: Reuters

Nemá ale prý v plánu pravidelně „tweetovat“ a zařadit se do virtuální komunity. Chtěl jen upozornit na nový kanál, jímž budou z Vatikánu do světa proudit zprávy a informace nejen o životě katolické církve.

Vatikán zveřejnil fotografii papeže, jak odklikává svůj twitterový vzkaz na nejmodernějším médiu – tabletu iPad. Podle církevního historika Jaroslava Šebka z Historického ústavu Akademie věd je to důkaz snahy Vatikánu zaujmout v těchto záležitostech i vizuálně a ukázat, jak Svatý stolec sleduje moderní technický pokrok.

Přehrát

00:00 / 00:00

Církevní historik Jaroslav Šebek z Historického ústavu AV ČR komentuje v Ozvěnách dne připojení Vatikánu na Twitter

„Vatikán si slibuje najít další sympatizanty a příznivce i na těchto sociálně komunikativních sítích a není to samozřejmě první webový portál, který Vatikán provozuje,“ upozorňuje Šebek.

Poukazuje na stránky vatican.va, které se soustřeďují na zachycení života ve Vatikánu a obsahují informace pro turisty. Twitterový kanál má soustřeďovat všechny zprávy, které vycházejí ve vatikánských médiích a současně i zprávy ze života katolické církve ve světě.

„Vatikán neměl nikdy problém přizpůsobit se moderním trendům, ale pro mne je otázka, jakým obsahem budou všechna tato média naplněna. Zda-li budou zveřejňované zprávy dostatečně otevřené, aby do široka informovaly o problémech a životě katolické komunity,“ přiznává Šebek.

Vatikán chce podle něho otevřením nového informačního portálu také vylepšit svoji image, která byla pošramocena v poslední době řadou skandálů v souvislosti s případy sexuálního obtěžování ze strany kněží.

Lucie Maňourová, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme