Boeing 787 Dreamliner má další problémy, Japonci mu pozastavili lety

Boeing 787 Dreamliner v Japonsku nesmí do vzduchu. Všech 17 letadel, které patří aerolinkám All Nippon Airways, musí projít prohlídkou a kontrolou. Důvodem je nejnovější incident letadla, které se považuje za nejvyspělejší na světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boeing 787 Dreamliner

Boeing 787 Dreamliner | Foto: Jaroslav Skalický

Palubní přístroje ukazovaly na poruchu baterie a pilot prý cítil v letadle kouř. Proto nouzově přistál. Všech 137 cestujících včetně posádky bylo bezpečně evakuováno.

Letadlo Boeing 787 Dreamliner mělo už dříve problémy s únikem paliva a došlo také k výbuchu baterie, při kterém vznikl požár. Americký Federální úřad pro letectví proto nařídil podrobnou inspekci.

Společnost Boeing ale tvrdí, že letadlo je naprosto bezpečné.

Dreamliner patří mezi nejmodernější letadla současnosti. V jeho konstrukci jsou poprvé ve velké míře použity, místo tradičních kovů, kompozitní materiály.

Nejvíce strojů mají ve své flotile japonské aerolinky Japan Airlines a All Nippon Airways, vlastní je ale také například aerolinky z Indie nebo Kataru.

Jitka Malá, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme