Boeing 787 Dreamliner má další problémy, Japonci mu pozastavili lety

Boeing 787 Dreamliner v Japonsku nesmí do vzduchu. Všech 17 letadel, které patří aerolinkám All Nippon Airways, musí projít prohlídkou a kontrolou. Důvodem je nejnovější incident letadla, které se považuje za nejvyspělejší na světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boeing 787 Dreamliner | Foto: Jaroslav Skalický

Palubní přístroje ukazovaly na poruchu baterie a pilot prý cítil v letadle kouř. Proto nouzově přistál. Všech 137 cestujících včetně posádky bylo bezpečně evakuováno.

Letadlo Boeing 787 Dreamliner mělo už dříve problémy s únikem paliva a došlo také k výbuchu baterie, při kterém vznikl požár. Americký Federální úřad pro letectví proto nařídil podrobnou inspekci.

Společnost Boeing ale tvrdí, že letadlo je naprosto bezpečné.

Dreamliner patří mezi nejmodernější letadla současnosti. V jeho konstrukci jsou poprvé ve velké míře použity, místo tradičních kovů, kompozitní materiály.

Nejvíce strojů mají ve své flotile japonské aerolinky Japan Airlines a All Nippon Airways, vlastní je ale také například aerolinky z Indie nebo Kataru.

Jitka Malá, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme