Britský školák se v 17 letech stal milionářem díky aplikaci pro mobily

Britský školák vydělal miliony na aplikaci pro mobilní telefony. Přesto chce dál pokračovat ve studiu. Za utržené peníze si chce koupit především tašku přes rameno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nick D'Aloisio se v 17 letech stal milionářem | Zdroj: Reuters

Nick D'Aloisio strávil dva roky vývojem nové aplikace doma u kuchyňského stolu. A když ji na podzim vydal, během dvou hodin se zařadila mezi deset nejstahovanějších.

„Aplikace hledá na internetu články, které uživatele zajímají, a vytváří jejich krátké synopse. Pokud stručný výtah čtenáře zaujme, může samozřejmě přejít i na původní článek a přečíst si ho celý,“ popisuje autor svůj výtvor.

A právě umělá inteligence, která umí vytvořit stručný obsah článku, zaujala i investora, který chce pokračovat v jejím vývoji. Ani Nick, ani společnost Yahoo! nezveřejnili, kolik firma za aplikaci zaplatila, ale cena se odhaduje na 30 milionů dolarů, tedy v přepočtu 600 milionů korun. A to si Nick vydělal ještě před svými 17. narozeninami.

Přehrát

00:00 / 00:00

Teprve sedmnáctiletý student se díky aplikaci pro mobilní telefony stal takřka přes noc milionářem

Takový úspěch nečekal. Sice svému produktu věřil, ale tak vážný zájem největších internetových společností na trhu ho překvapil. A jak naloží se svým novým bohatstvím? Většinu se rozhodl investovat. Koupit si vlastně chce jen tašku přes rameno. Ale úplně nejvíc se těší na možnost pracovat ve velké společnosti.

Přes obrovský úspěch, kterého dosáhl, Nick ví, že dnes už nemůže pokračovat ve stopách Billa Gatese, který dal přednost kariéře před studiem. Na trhu se každý den objevují tisíce nových aplikací a k úspěchu je potřeba i notná dávka štěstí.

Programování je tak pro Nicka spíš koníčkem, kterému se chce věnovat. Zároveň ale hodlá i dostudovat. Kromě práce pro Yahoo! hodlá na vysoké škole studovat nějaký humanitní obor.

Ondřej Bouda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme