CeBIT zřejmě dělá tečku za krizí v IT branži

IT branže už má zřejmě krizi za sebou. Na veletrhu výpočetní a telekomunikační techniky se představuje na 4200 firem ze 70 zemí, které naplnily 20 hal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cebit 2011 | Zdroj: ČTK

Jak v nadsázce hlásí přímo z místa naše zpravodajka Klára Stejskalová, návštěvník musí propadnout pocitu, že bude závislý na počítačích.

Přehrát

00:00 / 00:00

Posluchače Odpoledního Radiožurnálu zavedla na CeBIT do Hannoveru Klára Stejskalová

„Tady je k vidění opravdu leccos, třeba programy, při kterých nebudete při placení potřebovat ani peníze ani bankovní karty, postačí přiložit prst.“

Vymožeností nabízí veletrh stovky z různých oborů, od vytápění domů po různé medicínské programy a převážná většina návštěvníků patří k odborné veřejnosti.

Akci vévodí různé zabezpečovací technologie, a jak připomněla naše zpravodajka, Češi se na veletrhu prezentují třeba hlasovým překladačem.

Největší veletrh výpočetní a telekomunikační techniky na světě CeBIT přesvědčuje, že budoucnost IT firem je v internetu. Mnoho expozic prezentuje službu cloud computing, která umožňuje spouštění počítačových aplikací nebo ukládání dat přímo na internetu.

Milan Kopp, Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme