České školy mají zastaralé počítače. Navíc se o jeden přístroj dělí dva učitelé a osm dětí

České školy mají zastaralé počítače. Peníze z Bruselu pomohly jen jednorázově. V učebnách je pětina počítačů starších sedmi let, navíc učitelé je využívají jen k přímé výuce předmětu informační technologie. Vyplývá to z výroční zprávy České školní inspekce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paseka - nová počítačová učebna | Foto: Pavel Kvapilík

Podle zástupců České školní inspekce je také velký problém v počtu počítačů na žáka a učitele.

Průměrně připadá na jeden počítač osm dětí. O jeden přístroj se pak dělí dva učitelé, což znemožňuje jejich přípravu na výuku.

Navíc uživatelské schopnosti učitelů nejsou rozdílné mezi staršími a mladšími. Podle inspektorů je proto třeba víc dbát na přípravu budoucích kantorů už na pedagogických fakultách.

U testů 5. a 9. tříd dopadly nejhůře školy s vysokým podílem problémových žáků

Číst článek

Za rok se budou povinně konat celoplošné zkoušky pro žáky pátých a devátých tříd. Elektronické testování by nemělo být ohrožené, počítačové programy jsou nastavené tak, aby je zvládl přijmout i starší počítačový přístroj.

Výroční zpráva ukazuje i na jiné problémy českého školství, jako jsou například nekvalifikovaní učitelé jazyků nebo vysoký podíl odkladů školní docházky.

Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme