Další milník Facebooku. Za poslední měsíc ho využila miliarda lidí, pochlubil se Zuckerberg

Facebook slaví. Podle sdělení zakladatele této nejrozšířenější sociální sítě Marka Zuckerberga jej za poslední měsíc aktivně využívala jedna miliarda lidí. Hranici prý prolomil 14. září ve 12 hodin a 45 minut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Facebook. Ilustrační foto | Foto: Free Digital Photos

Daniel Dočekal, šéfredaktor serveru pooh.cz, byl jeden z prvních, kteří si v Česku svůj profil na Facebook vyvěsili. Od té doby se nejrozšířenější sociální síť už několikrát radikálně proměnila, internetové uživatele přitom láká dál.

Nejnovější čísla podle Dočekala ale nemusí nutně znamenat, že Facebook pokořil hranici miliardy aktivních uživatelů.

„Oni hovoří o tom, že Facebook za poslední měsíc od uvedeného data použila více než jedna miliarda lidí. Jsou to čísla, které udává jenom sám Facebook, která nejsou nikým ověřována,“ vysvětluje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem pořadu Stalo se dnes na Radiožurnálu byl šéfredaktor serveru pooh.cz Dočekal

„Technicky vzato je to ale fenomenální úspěch,“ dodává s tím, že ještě řadu let se na tomto faktu nic nezmění. Podle Dočekala je totiž velmi pravděpodobné, že počet uživatelů Facebooku bude pomalejším tempem růst dál.

Ne vše se však Facebooku daří. Letos v květnu sociální síť vstoupila na burzu ve Spojených státech, její akcie se ale propadly z upisovací hodnoty 38 dolarů na akcii na polovinu.

Podle Dočekala je to tím, že Facebook využívá totožný obchodní model jako řada jiných internetových služeb, který je založený na tom, že lidé klikají na viditelné reklamní bannery. A to je prý velmi nestabilní systém.

Tomáš Pavlíček, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme