Dreamlinery mohou znovu do vzduchu i ve střední Evropě

Moderní americké stroje Boeing Dreamliner budou opět křižovat evropské nebe. Do vzduchu se vydávají tři letouny polské společnosti LOT. Ta je má zatím jako jediná ve Střední Evropě ve své flotile.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový Boeing 787 Dreamliner polské letecké společnosti LOT | Zdroj: Reuters

Jak připomíná mluvčí LOTu Marek Kluciński, všechny Dreamlinery ve světě v lednu vyřadily z provozu závady na bateriích letadel japonského dopravce:

„Lednové rozhodnutí amerického leteckého úřadu nechalo na zemi všechny letouny Dreamliner. Všechny tři stroje v polských barvách mají modernizované akumulátory. Letadla jsou zkontrolovaná a zcela bezpečná.“

Letoun Dreamliner používají také například aerolinky Ethiopian Airlines. Ty letadlo vrátily do vzduchu jako první, a to krátce poté, co letecký úřad v Americe opět kývl na start Dreamlineru. Etiopské letadlo vzlétlo z Addis Abeby a přistálo v Nairobi.

Dreamlinery mají ve své flotile také například aerolinky z Indie nebo Kataru. Nejvíce strojů patří japonským společnostem Japan Airlines a All Nippon Airways. Japonské aerolinie se teď zaměřují hlavně na zkušební lety. Plánují jich několik desítek. Komerční lety pak chtějí zahájit ještě v červnu.

Grafický profil letounu Boeing 787 Dreamliner | Foto: ČTK

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme