Druhá největší sociální síť Twitter se naučila mluvit česky

Twitter už umí česky. Pro tuzemské uživatele i ty, co mluví česky a žijí v zahraničí, je to určitě dobrá zpráva. Načasování takového kroku není náhodné – Twitter chce posílit svůj podíl ve střední a východní Evropě a využít se dají například právě probíhající olympijské hry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Twitteru jsou i zpravy.rozhlas.cz | Foto: ČRo

Český trh je v této oblasti poměrně významný, ale Twitter tady zatím moc úspěšný není. Zatímco ve světě významně posiluje a snaží se dotáhnout na vedoucí Facebook, v Česku má pozici jinou.

Jak se situace změní s nástupem české jazykové verze, zatím nelze odhadnout. Nicméně na nějaký čas Twitter zabije dvě mouchy jednou ranou, protože češtině rozumí i naši slovenští sousedi. Dosud rostl počet uživatelů lineárně.

Přehrát

00:00 / 00:00

O české verzi Twitteru hovořil v pořadu Byznys dnes redaktor Nikola Bojčev

Druhou motivací spustit česky mluvící Twitter můžou být aktuální velké události, které hýbou světem. Jednou z nich jsou právě probíhající olympijské hry.

Londýnské hry každodenně prověřují stabilitu Twitteru, protože tolik takzvaných tweetů snad ještě lidé nenapsali. Z velké části se na tom podílejí samotní sportovci, kteří dávají vědět o tom, co právě dělají, píšou o své formě a pocitech ze soutěžení.

Twitter teď v češtině láká třeba i na novinky kolem přistání sondy Curiosity na Marsu, což mnozí uživatelé považují za senzaci.

Prostředí, ve kterém se uživatel běžně pohybuje, je víceméně jednoduché a přeložené dobře. Horší situace je ve větších textech, jako třeba pod odkazem O Twitteru. Překlad budí minimálně úsměv.

U Nápovědy je pak stále potřeba umět anglicky. Uživatelé si také stěžují, že Twitter neumí české skloňování, což ale – kriticky přiznejme – dělá problém i mnohým Čechům.

Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru