Facebook brzy začne testovat dlouho očekávané tlačítko 'to se mi nelíbí'

Sociální síť Facebook umožní svým uživatelům jednoduše ukázat, že se jim něco nelíbí. Brzy začne testovat tlačítko ‚dislike‘ - neboli ‚to se mi nelíbí‘. Společnost takový krok dlouho odmítala, protože nechtěla, aby lidé na největší sociální síti shazovali ostatní uživatele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záhlaví Facebooku | Foto: Creative Commons Attribution-NoDerivs 2.0 Generic, Spencer E Holtaway

„Nechtěli jsme zavádět tlačítko ‚to se mi nelíbí‘, protože nechceme z Facebooku udělat místo, kde budou lidi o věcech hlasovat a odmítat je. Asi byste nesdíleli důležité momenty svého života proto, aby je pak někdo shazoval, že? To nehodláme podporovat.“

Cesta k tlačítku ‚to se mi nelíbí‘ byla podle zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga složitá a dlouhá. Celou řadu let se ho ale v různých facebookových skupinách domáhaly statisíce lidí.

„Lidé požadují možnost vyjádřit empatii, soucit. Občas se stane něco smutného vám nebo blízkým a vaši přátelé pak chtějí dát najevo svou účast, ale potřebují víc možností než jen dát palec nahoru,“ zdůraznil Zuckerberg, že nové tlačítko by nemělo sloužit k šíření negativních emocí.

Na internetu se už objevily reakce na tuto novinku. Lidé požadují další tlačítka. Třeba tlačítko ‚facepalm‘, tedy plácnutí se do čela - to když někdo sdílí nějakou poplašnou zprávu nebo úplnou hloupost.

Nebo tlačítko, které by se mohlo jmenovat ‚meh‘, zkrátka takové mávnutí rukou - to zase, když už vás další a další fotky roztomilých dětí a koťátek vůbec nezajímají.

Facebook | Foto: Český rozhlas

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme