Facebook investuje do stavby podmořského kabelu mezi Amerikou a Asii

Internetová společnost Facebook chce díky ohlášenému angažmá při budování pomořského kabelového spojení mezi Amerikou a Asií expandovat na východní trhy. Firma provozující globálně populární server pro sociální komunikaci neupřesnila částku, kterou do díla investovala. Celkem ale prý konsorcium podniků vynaložilo na projekt necelou půlmiliardu dolarů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Facebook. Ilustrační foto | Foto: Joerg Koch | Zdroj: ČTK

Deset tisíc kilometrů dlouhý kabel z optických vláken zvaný Asijsko-pacifická brána má urychlit internetové spojení v jihovýchodní Asii.

Větší rychlost dat přenášených mezi tímto regionem a severní Amerikou by mimo jiné zvýšila komfort pro tamní uživatele Facebooku.

Ten přiznává, že mu jde o posílení přítomnosti na rychle rostoucích trzích. Konkrétně firma cituje Indii, Indonésii, Malajsii, Filipíny, Hong Kong a Singapur.
V asijsko-americkém propojení se angažují i dva obří čínští poskytovatelé internetových služeb-China Telecom a China Unicom.

Konkrétně Facebook je ale v Číně využívaný kvůli cenzurním zásahům zanedbatelně. Nic na tom nemění ani fakt, že Peking právě s výhradami podpořil v Radě pro lidská práva OSN rezoluci, jež vyzývá k volnosti na internetu.

Jan Prokeš, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme