Fanoušci Applu vzpomínají na Steva Jobse, firmě se zatím daří

Přesně před rokem podlehl těžké rakovině slinivky břišní spoluzakladatel společnosti Apple Steve Jobs. Pro jeho fanoušky, považující jej za člověka, který změnil svět počítačů a mobilních telefonů, to byla těžká rána. A podle některých odborníků to byla velká rána i pro samotnou firmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Steve Jobs | Zdroj: ČTK

Americký gigant Apple rok po smrti svého zakladatele drží titul nejcennější technologické firmy světa, představil novou verzi chytrého telefonu, tabletu i operačního systému. Na druhou stranu firma čelí kritice například za nepovedené mapy.

Podle šéfredaktora Superapple magazínu Vladislava Janečka ale Jobsův nástupce Tim Cook řízení firmy zvládá.

„Myslím, že Tim Cook zvládá svou roli velmi dobře. Hovoří o tom jak výsledky společnosti, kdy Apple za poslední rok každé čtvrtletí hlásil rekordní výsledky, tak i výrazně stoupající počty uživatelů jeho produktů,“ míní Janeček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaký vliv měla smrt Steva Jobse na firmu Apple, zhodnotil šéfredaktor Superapple magazínu Vladislav Janeček

Řada fanoušků značky s nakousnutým jablkem očekává další nové nebo převratné výrobky, ne jen vylepšování dosavadních produktů. Letos však zatím marně.

„Teď společnost uvedla iPhohe 5, což je ‚jen‘ vylepšená verze předchozího telefonu, která nepřinesla nic převratně revolučního. Nicméně v nejbližších dnech nebo týdnech se předpokládá, že by mohla představit menšího nástupce tabletu iPad,“ očekává šéf Superapple magazínu.

Podle něj firmu Apple do budoucna jen tak něco neohrozí. A to ani nynější hit internetu – zpackané mapy s hroutícími se domy, mizejícími silnicemi nebo nefunkční navigace. „Pozice Applu je dostatečně silná na to, aby i dílčí problémy překonal,“ míní Vladislav Janeček.

Vzkaz současného ředitele společnosti Apple Tima Cooka k výročí úmrtí Steva Jobse | Foto: apple.com, Repro: Český rozhlas

Alžběta Havlová, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme