Firma Microsoft představila unikátní tablet Surface

Produktem Surface chce Microsoft konkurovat iPadu od Applu. Záleží však na ceně, která ještě není známá, protože tablety se začnou prodávat až na podzim. Každopádně kříženec tabletu a notebooku mezi novináři, kteří byli na místě, vzbudil nadšení. Podle Microsoftu nahradí stolní počítač.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Surface od Microsoftu | Foto: Reuters

Jak tedy vypadá tablet podle lidí kolem Billa Gatese? Klasicky tablet je vlastně placatý dotykový počítač bez klávesnice, a ta mnoha uživatelům chybí. Surface od Microsoftu má na těle schovaný stojánek a v integrovaném obalu má právě klávesnici.

Schovaná je do magnetického sedmivrstvého obalu s označením Touch Cover s tloušťkou pouhé tři milimetry.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nový tablet nazvaný Surface představila v Ranním Radiožurnálu Alžběta Havlová

Na tablet s operačním systémem Windows 8 je možné psát i pomocí ukazovátka a Surface tak poslouží i jako grafický tablet například pro tvorbu třeba 3D animací.

Od malička žijí s postižením, pomáhají jim dotykové počítače

Číst článek

Samozřejmostí jsou dvě kamery, přičemž ta zadní je natočena tak, aby mohla nahrávat například jednání.

Vlastní tablet teď vyvíjí i Google a finský výrobce telekomunikačních zařízení Nokia. Experti očekávají, že firma přijde s vlastním tabletem už letos na podzim a že přístroj bude mít operační systém Windows 8 od Microsoftu.

Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme