Google otevírá ve Varšavě středisko pro inovace. Využil bývalou továrnu na vodku

Internetový gigant Google dnes ve Varšavě otevírá nové centrum pro inovace. Vybudoval ho v bývalé továrně na vodku. Jde o první podobné středisko ve střední a východní Evropě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Google Campus Varšava. Nové centrum pro inovace vzniklo v bývalé továrně na vodku | Foto: Google

Google Campus Varšava bude inkubátorem pro nadějné internetové projekty a vznikající firmy.

Má jim poskytnout prostor k setkávání a práci, možnost kontaktů a spojení s investory.

„Bude to takový technologický uzel, kde mají podnikaví lidé získávat informace o tom, co nového se dá dělat a kde se dají sehnat investice,“ popisuje zpravodaj Českého rozhlasu Vít Pohanka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Google otevírá ve Varšavě středisko pro inovace. Využil bývalou továrnu na vodku. Téma pro zpravodaj ČRo v Polsku Víta Pohanku

V centru budou praktické kancelářské prostory, které se dají velmi snadno upravit a přizpůsobit potřebám start-upů, tedy začínajícím, nadějným a většinou internetovým firmám.

Neměla by to být ale jen další kancelářská budova. Název Campus naznačuje, že v centru bude panovat uvolněnější atmosféra, na kterou jsou lidé zvyklí třeba z vysokých škol.

Je to páté podobné centrum, který společnost Google otevírá po Londýně, Madridu, Soulu a Tel Avivu. Ve Varšavě si pro něj vybrala rekonstruovanou továrnu v dělnické a průmyslové čtvrti Praga, která se v posledních letech rychle mění a modernizuje.

Polská vláda o tuto investici Googlu v minulosti hodně usilovala. Vloni o projektu jednali například tehdejší premiér Donald Tusk společně s výkonným ředitelem internetové společnosti Google Ericem Schmidtem.

 

Just one of the places at Campus Warsaw where limits will be pushed #ComeStartSomething

Fotka zveřejněná uživatelem Campus Warsaw (@campuswarsaw),Lis 13, 2015 v 3:30 PST

Vít Pohanka, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme