Google představil nové mapy, které se umí přizpůsobit potřebám každého uživatele

Technologický gigant Google představil novou verzi svých map. Nejpodstatnější změnou je jejich mimořádná míra personalizace. Google mapy se umí přizpůsobit každému uživateli podle jeho potřeb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Google představil nové mapy. Zatím jsou k dispozici jen náhledy pro užvaitele s pozvánkami. | Foto: Google Maps

Jeden z amerických novinářů označil nové mapy od společnosti Google za „nejpokročilejší aplikaci na světě“, chlubí se Jaroslav Bengl, produktový manažer a šéf mezinárodního mapového týmu Googlu v Curychu.

Google mapy dostaly zcela nový zdrojový kód, využívají navíc veškeré dostupné technologické možnosti. Vůbec největší novinkou je jejich schopnost přizpůsobit obsah požadavkům konkrétních uživatelů.

Přehrát

00:00 / 00:00

O novinkách v Google mapách a souboji Googlu se Seznamem hovořili Jaroslav Bengl, produktový manažer a šéf mezinárodního mapového týmu Googlu, a redaktor portálu Žive.cz Jakub Čížek.

„Když začnu hledat restauraci v Praze, tak se mi přímo na mapě zobrazí všechny důležité restaurace, všechny důležité informace,“ vysvětluje Bengl.

Místo obecných map společných pro všechny uživatele tak Google nabízí mapy šité na míru jednotlivci. Zobrazují jen relevantní informace, které se týkají jen konkrétního dotazu. Google tak vyřešil problém s přemírou údajů na svých mapách.

Nová generace map je zatím k dispozici jen v podobě náhledů pro vybraný okruh zvaných uživatelů. Už v tuto chvíli nicméně podle Benglových slov mají nové mapy i českou verzi.

Redaktor serveru Žive.cz Jakub Čížek přitom vytýká Google mapám právě jejich české rozhraní, které neodpovídá potřebám místních uživatelů.

„Když se zeptáte Googlu, máte tady sice nové skvělé mapy, ale proč tady nemáte turistické mapy? My jsme přece národ turistů. Odpověď Googlu je jednoduchá: Spojené státy, to není národ turistů,“ upozorňuje Čížek.

Mapy portálu Seznam.cz podle jeho slov lépe odpovídají potřebám českého trhu. Věří zároveň, že souboj Googlu s národní firmou ještě neskončil. Seznam totiž na začátku prázdnin představí vylepšené mapy pro mobilní telefony.

Alina Holušová, Petr Šimůnek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme