Google představil projekt chytrých brýlí. Zatím pomáhají v komunikaci a navigaci

Možná už není daleko doba, kdy si před odchodem z domova nasadíme internetové brýle. Na očích tak budeme mít nejen své oblíbené internetové stránky, ale i například navigaci. Projekt takzvaných "chytrých brýlí" částečně představila na své sociální síti společnost Google.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nos a brýle | Foto: Jan Rosenauer

„Tato novinka vychází z konceptu současného mobilního systému Googlu, tedy Androidu. Na malém poloprůhledném displeji může zobrazovat různé notifikační informace. Například sms zpráva nebo email,“ vysvětluje Jakub Čížek ze serveru Živě.cz.

Vývojáři mluví o konceptu rozšířené reality. To znamená, že brýle při pohledu na restauraci zobrazí na displeji aktuální denní menu. Uživatel bude zařízení ovládat hlasem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor serveru Živě.cz Jakub Čížek hovoří o prototypu „chytrých brýlí“ společnosti Google

„V této chvíli určitě nemluvíme o brouzdání po internetu, protože ta zobrazovací technologie má své výrazné limity a je ještě na úplném začátku,“ upozorňuje Čížek.

Podle něj se letos určitě ještě nedočkáme, abychom na takových brýlích sledovali film.

Vývojáři Googlu se inspirují na sociální síti

„Zajímavé je, že Google tento projekt neuvedl žádnou tiskovou zprávou, ale prostřednictvím sociální sítě a vyzval lidi, aby psali, co si o tom myslí. Následně budou inženýři přidávat nové informace,“ přibližuje dál projekt Jakub Čížek.

V současnosti existují koncepce jednoduchých „chytrých brýlí“ s integrovaným hudebním přehrávačem. Lyžařům takové brýle například zobrazují informace o rychlosti.

„Takový komplexní experiment, který komunikuje skrz internet ale na trhu není,“ hodnotí dosavadní bezkonkurenční prostřední Googlu Čížek.

Letos by mohl být k dispozici první funkční prototyp, ale na koupi si techniky milovní uživatelé musí ještě počkat.

„Jistě to bude stát tak, jako současné mobilní telefony. Určitě to bude cena nad deset tisíc korun,“ domnívá se redaktor serveru Živě.cz Jakub Čížek

Jakub Viliš, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme