Google využívá stále více lidí, vyhledávač už dohání Seznam

Stále víc Čechů používá internetový vyhledávač Google. Podle statistiky Toplist si od začátku roku polepšil o sedm procent a teď zabírá 44 procenta z celkového počtu tuzemských uživatelů. Snižuje se tak náskok dosud vedoucího Seznamu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Internetový vyhledávač Google | Foto: Tomáš Adamec

„Je to velmi kvalitně fungující služba, takový nepsaný standart vyhledávání. Navíc velmi dobře funguje pro vyhledávání v zahraničním internetu,“ říká o Googlu šéfredaktor serveru Lupa.cz Patrik Zandl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šéfredaktor serveru Lupa.cz Patrick Zandl

Seznam si ale podle něj vedoucí postavení v Česku zatím udrží. Google se ovšem bude stále přibližovat. „Čeští uživatelé jsou velice konzervativní a také Seznam je velice kvalitní služba,“ zdůraznil Zandl.

Naopak v Číně se Googlu nedaří. Někdejší šéf čínské divize Googlu přiznal, že nedokázal udržet technologický náskok před domácími firmami. Podle Zandla měla ale firma problémy spíš politické než technologické.

I čínské firmy jsou ale mimořádně technologicky vyspělé. „Je to miliardový trh, kde funguje řada velmi dobře vystavěných firem,“ dodal šéfredaktor serveru Lupa.cz Patrick Zandl.

Igor Maňour, Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme