HTC prohrálo ve sporu s firmou Apple, prý zneužívá její patent

Americký úřad pro mezinárodní obchod rozhodl, že tchajwanský výrobce zneužívá patent, který se týká technologie umožňující klikat v dokumentech na telefonní čísla a další data a buď rovnou volat, nebo se prokliknout k dalším informacím.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo společnosti HTC

Logo společnosti HTC | Zdroj: Reuters

Americká Federální komise pro obchod zakázala společnosti HTC od dubna příštího roku prodávat v USA modely telefonů, které tento patent využívají. HTC také bude muset stáhnout z prodeje i stávající telefony.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Světa o jedné na Rádiu Česko byl Jan Sedlák z E15.cz

Komise pro obchod uznala stížnost společnosti Apple jen u jednoho ze čtyř napadených patentů. HTC tak rozhodnutí nijak výrazně nekritizuje.

"Zatím ve většině případů došlo k nějakému mimosoudnímu vyrovnání nebo k nějaké nápravě, takže se ty telefony nakonec prodávat mohou," řekl ve Světě o jedné Jan Sedlák z E15.cz.

Apple vede obdobné spory i v řadě dalších zemí a také s dalšími výrobci. Například mobilní platforma Android už podílově předehnala iOS od Applu, tedy iPhone. Apple se tak chce bránit.

V technologiích jsou patentové spory často využívány jako účinná zbraň proti konkurenci. Například Microsoft, který má vlastní mobilní platformu Windows Phone, vydělává paradoxně více na konkurenčním Androidu, protože je majitelem jeho patentů, a výrobci telefonů s platformou Android tak musí Microsoftu platit.

Ondřej Černý, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme