Legenda ožívá. Nokia představí moderní verzi 'nezničitelného' modelu 3310

Nokia 3310 byl možná nejmilovanější a nejodolnější telefon v historii. Zároveň se kvůli svým vlastnostem stal terčem mnoha vtipů. Finská společnost HMD, která spravuje značku Nokia, se nyní rozhodla tento model oprášit. Moderní verzi legendární 3310 představí koncem února na světovém veletrhu mobilních komunikací v Barceloně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mobilní telefon Nokia 3310 | Foto: flickr.com, Creative Commons Attribution 2.0 Generic, Kevin Steinhardt

Nová verze telefonu má stát 59 eur, tedy téměř 1600 korun. Specifikace zatím není známá, nicméně zřejmě nepůjde o smartphone, ale klasický „hloupý“ telefon. A opět se má zaměřit na odolnost a životnost baterie.

Původní model 3310 představila Nokia v září roku 2000. Telefon dominoval svou odolností a dlouhou výdrží baterie. Jeho vlastnosti se staly terčem mnoha vtipů, někteří ho dokonce vystavili hydraulickému lisu.

Nokia hlásí comeback. Představuje nový smartphone pro Čínu za 6,5 tisíce

Číst článek

Historický telefon s tlačítky se dá koupit dodnes jak na prodejních nebo aukčních serverech v Česku, tak i v zahraničí.

Nokia bývala největším výrobcem mobilních telefonů na světě s podílem až 40 procent. Promeškala ale nástup chytrých telefonů a zastínily ji firmy Apple a Samsung. Výrobu mobilních telefonů pak Nokia v roce 2014 prodala Microsoftu. Ponechala si ale patenty a licenci na značku.

Firma se loni dohodla s finskou společností HMD Global Oy, která tak může nyní vyrábět telefony a tablety pod značkou Nokia.

Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme