Merkelová dostane nový, 'bezpečný' mobil. Představí se na veletrhu CeBIT

Kancléřka Angela Merkelová je nejen v Německu známá jako stoupenkyně nejmodernějších technologií. Při dnešním zahájení největšího počítačového veletrhu CeBIT se šéfka vlády může vedle přehlídky novinek z této oblasti těšit údajně i na představení svého unikátního chytrého telefonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stánek společnosti Microsoft na veletrhu CeBIT v německém Hannoveru | Zdroj: Reuters

Merkelová svůj smartphone používá často a ráda, své kolegy ve vládě diriguje pomocí SMS.

Teď se může těšit na nový telefon, který by měl zabránit únikům těchto informací - měl by být odolný vůči špionážním aktivitám i hackerům.

Přehrát

00:00 / 00:00

O novém mobilu pro kancléřku Merkelovou prozradila více zpravodajka ČRo v Německu Klára Stejskalová

Bude to buď Samsung Galaxy S II, S III nebo nový BlackBerry Z10, protože právě na tyto přístroje byl vyroben speciální bezpečnostní systém, a záleží jen na Merkelové, který si vybere.

Za novou technologií stojí firma Secure Smartphones z Düsseldorfu. Kancléřce novinka umožní hovory nebo zprávy šifrovat a odesílat dokumenty s vyšším stupněm utajení.

V mobilu by měla být i nová aplikace pro Facebook a Twitter, které z bezpečnostních důvodů zatím nemohla na svém telefonu používat a musela k tomu mít další přístroj.

Nový smartphone by měli dostat i někteří další úředníci, především z bezpečnosti a obrany. Nejde však o levnou záležitost - tento přístroj stojí 2,5 tisíce eur, tedy asi 63 tisíc korun. Stejnou cenu za chráněný mobil údajně zaplatil i americký prezident Barack Obama.

Klára Stejskalová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme