Mobilní telefon Galaxy S6 začíná na českém trhu konkurovat iPhonu

Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung začal v Česku prodávat nový model chytrých telefonů Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge. Od rána na ně stály fronty zákazníků v Praze a Brně. Samsung se svým vlajkovým modelem smartphonu přichází po půl roce, kdy jeho rival - americký Apple - začal prodávat iPhone 6.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Samsung S6 se začal prodávat v České republice | Zdroj: Reuters

Ve značkových prodejnách stály frontu desítky lidí. Na nový model od Samsungu se zájemci mohli podívat už v průběhu týdne.

„Hlavně mě láká ten zaoblený displej. Jen ta cena, ale dá se k tomu přihlédnout,“ řekl muž, který si telefon v týdnu prohlédl v prodejně v Praze.

„Kdyby měl člověk peníze, tak hned jdu. Je to velká změna,“ říká žena. „Design mi připadá podobný iPhonu od Applu,“ dodává další muž.

Samsung se se svými modely Galaxy S vždy snažil konkurovat americkému výrobci Apple. V nejnovějším typu navíc také použil kov a sklo místo plastu.

„Samsung se snaží, aby i jeho vlajkový model vypadal podobně. Přinesl do něho i řadu svých vlastních inovací a hardwarů. Takže to je to nejlepší, co může nabídnout, aby telefon mohl konkurovat. Myslím si, že mluvit o konkurenci iPhonu je namístě,“ myslí si redaktor serveru MobilMania.cz Martin Chroust.

Německo, Berlín. Zákazníci čekají ve frontě, aby si mohli koupit nový iPhone 6 | Foto: Reuters

Společnost má podle něj od nového modelu velká očekávání a rozhodne, jakým směrem se bude firma ubírat. Kromě telefonů vyrábí třeba i domácí spotřebiče, televize, notebooky nebo tiskárny.

Samsung v letošním prvním čtvrtletí očekává už šestý propad zisků v řadě. Tentokrát odhaduje, že mu provozní zisk klesne o necelou třetinu.

Zatím si ale Samsung pozici světové jedničky na trhu s mobilními telefony drží. Podle statistik agentury Gartner mu patří zhruba čtvrtina trhu, podíl se ale stále zmenšuje.

Huawei smartphone | Foto: Oficiální stránky společnosti Huawei

Apple zabírá necelých 13 procent. Oba giganty už ale dohání taky konkurence z Číny, třeba Xiaomi.

„Ten chrlí zajímavé modely, zejména z pohledu hardwaru a ceny. Je zajímavé podotknout, že když Xiaomi vydá svoje telefony, tak prodej umožní na internetu. Tyto telefony jsou pak prodány v desítkách vteřin, takže se nedostane na všechny zájemce,“ doplňuje Martin Chroust ze serveru MobilMania.cz.

Mezi další konkurenty výrobců Apple a Samsung patří taky čínský Huawei. Tento týden představil nový model P8 a P8 Max, který začne prodávat v květnu.

Zuzana Petráňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme