Na festivalu Prix Bohemia Radio se rozdávaly ceny. Český rozhlas bodoval

V Poděbradech se udělovaly ceny nejlepším ‘rozhlasákům‘. Od úterý se tam pořádal mezinárodní festival rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio, který zakončilo předání cen těm nejlepším z rozhlasového éteru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Diplomy Prix Bohemia Radio 2012 | Foto: Martin Kutil

V Poděbradech zasedaly odborné poroty ve 3 soutěžních kategoriích: zpravodajská relace – která byla vyhlašována vůbec poprvé, pak rozhlasová hra a hlavní mezinárodní kategorii byl cestopis.

V ní soutěžilo 39 příspěvků ze 16 zemí světa a zvítězil pořad ČRo - 2 Praha (Dvojka) Cesta do neznáma z cyklu Dobrá vůle autora Lubomíra Smatany.

Přehrát

00:00 / 00:00

Informace z festivalu Prix Bohemia Radio zprostředkoval reportér Jiří Kokmotos

„V královské disciplině, v kategorii rozhlasová hra, zvítězila hra Kufr v režii Ivana Chrze a v kategorii zpravodajská relace to byly Zprávy o dvanácté ze 6. března, autorů Kateřiny Causidisové a Stanislava Vintra z ČRo 1 - Radiožurnálu,“ prozradil ředitel festivalu Prix Bohemia Radio Miroslav Dittrich.

Nejlepším zahraničním zpravodajem je Jiří Hošek, který působí ve Velké Británii, do síně slávy byli uvedeni režisér Karel Weinlich a komentátor Jan Petránek. Poprvé se v Poděbradech udělovala také Cena Jiřího Ješe, kterou získala komentátorka Lída Rakušanová.

Jiří Kokmotos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme