Na jihu Čech by mohlo vyrůstat více energeticky hospodárných domů

Zatímco v Evropě pasivní a nízkoenergetické domy v poslední době prožívají obrovský boom, u nás se zájem investorů zvyšuje jen pomalu. Proto jihočeská hospodářská komora rozjíždí společný česko-bavorský projekt, který je zaměřen právě na výstavbu energeticky hospodárných domů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova je pasivní. Má tedy silnou tepelnou izolaci, výbornou vzduchotěsnost, větrací systém se zpětným získáváním tepla a také okna s výbornými tepelnými parametry. | Foto: Tomáš Adamec

„Cílem celého projektu je obecně rozšířit informovanost jak odborné, tak laické veřejnosti o nízkoenergetickém a pasivním stavebnictví,“ vysvětluje Petr Rejnek z Jihočeské hospodářské komory a jedním dechem dodává, že pro architekty, projektanty i stavbaře připravili celou sérii školení, kursů a kongresů na dané téma.

Veškeré dění ale nezůstane jen v informační rovině. Hmatatelným výsledkem budou i hotové projekty pasivních domů, doplňuje Helena Matějíšková, která má jejich zpracování na starosti:

„Právě tento program má za cíl vytvořit několik typových domů.“

Zájemci přitom hotové projekty na stavbu pasivních domů získají na hospodářské komoře zdarma.

Ivan Mls, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme