Na Letišti Václava Havla přistálo největší osobní letadlo na světě, obří Airbus A380

Byl to svátek pro letecké fanoušky. V Praze odpoledne přistál Airbus A380, největší dopravní letadlo na světě přezdívané superjumbo. Na svou linku mezi Prahou a Dubají ho mimořádně nasadí letecká společnost Emirates, která je největším uživatelem těchto letounů. Na velkých letištích ve světě se s nimi cestující už setkávají běžně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Airbus A380 na letecké přehlídce u Paříže, 15.6.2015 | Zdroj: Reuters

Denně několik strojů přelétne Českou republiku v desetikilometrové výšce, pro letecké fanoušky je ale jeho přistání v Praze stále velkým zážitkem, objevil se tu totiž zatím jen třikrát.

Poprvé v barvách Lufthansy, jednou přistál neplánovaně kvůli zdravotním potížím jedné z cestujících a loni na jaře na lince Korean Air ze Soulu.

 

Dobrý den, zde máme galerii k fotosoutěži + pravidla zde: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1650750198495951.1073741841.1376486565922317&type=3Přejeme velký úspěch všem soutěžícím!

Posted by dopravni-letadla.cz on 1. červenec 2015


Airbus A380 je pýchou evropského leteckého průmyslu. Na palubu se vejde podle uspořádání sedaček od 540 do 850 cestujících.

„Asi 25 procent konstrukce je z uhlíkového vlákna, tedy nekovového materiálu, který je lehčí a odolnější, takže umožňuje stavět letadla o nižší hmotnosti, čímž se zlevňuje i jejich provoz,“ vysvětluje letecký publicista Martin Salajka.

„Určitě to fenomén je a přitahuje spoustu cestujících už jen tím, že jde o největší, palivově nejúspornější a nejméně hlučné letadlo,“ dodává letecký odborník Jiří Pruša.

U třinácti leteckých společností v současné době létá 162 těchto dvoupatrových airbusů.

Airbus A380 | Foto: Český rozhlas

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme