Na ostravském letišti přistály americké bombardéry. Zúčastní se víkendových Dnů NATO

V obležení fotografů se ocitá Letiště Leoše Janáčka u Ostravy. Postupně se tam totiž slétají letouny, které budou obdivovat lidé při víkendových Dnech NATO. Fotografy nejvíce potěšilo, když na letecké ploše přistály i dva americké strategické bombardéry - legendární B-52 a pro radary neviditelný letoun B-1.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký bombardér B-1 Lancer | Foto: ČTK

„Zabývám se focením letadel. Dělám to hodně a často. Dny NATO nemůžu vynechat,“ svěřuje se jeden z fotografů. Bombardér B-1 dokáže převážet velké množství arzenálu a i když je to bombardér, je velmi rychlý. Dokáže totiž letět o pětinu rychleji než zvuk.

„Dá se s ním v podstatě létat jako se stíhačkou nebo dělat ostré obraty a letět nízko nad zemí,“ popisuje svůj stroj velitel bombardovací americké letky Brian Mc’Callahan.

Přehrát

00:00 / 00:00

S hvězdou dnů NATO, bombardérem B-1 se dá létat jako se stíhačkou nebo dělat ostré obraty.

Hlavní organizátor Dnů NATO Zdeněk Pavlačík si také pochvaluje, že lidé uvidí vůbec poprvé bombardéry B-52 a B-51 vedle sebe. „Trvalo nám bezmála devět let, než se nám podařilo zajistit jejich společnou účast. Jsou totiž velice raritní,“ tvrdí Pavlačík.

Hlavní program Dnů NATO začíná v sobotu. Letečtí fotografové se ale kromě dalších příletů těší i na nácviky leteckých čísel. Ty startují ve čtvrtek.

Michal Polášek, Ondřej Patrovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme