Na veletrhu elektroniky CES v Las Vegas poutají pozornost televize s technologií 4K

V Las Vegas ve Spojených státech amerických probíhá v těchto dnech legendární veletrh spotřební elektroniky CES. Na technologické show se uchází o pozornost návštěvníků tisíce nejnovějších televizí, tabletů a jiných zařízení. Veletrh se stal místem, kde se scházejí nejlepší firmy a vývojáři ze světa technologií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novinář si prohlíží 4K televizi na veletrhu CES v Las Vegas. | Zdroj: Reuters

Stejně jako minulý rok ani tentokrát na veletrhu nechybí záplava tenkých notebooků a tabletů. Představí se také nové procesory, díky nimž budou mobilní zařízení rychlejší, tenčí a hlavně s delší výdrží baterie.

Společnost Corning by měla zase představit novou generaci krycího povrchu displeje, která bude až třikrát odolnější proti poškrábání.

Velký rozruch letos údajně vzbuzují displeje s technologií 4K, tedy s technologií, která přináší živější a bohatší obraz. Displeje 4K jsou už sice běžnou součástí mobilů nebo tabletů, ale výzvu představují pro televize.

Chytrá vidlička má pomoci ke zhubnutí

Společnost SONY proto chtěla všechny své konkurenty předběhnout a představit na veletrhu prototyp první 4K Oled televize. Žádný prototyp ale nebývá bez chyby, jak se bohužel zrovna při představování horké novinky přesvědčil zástupce firmy, když se na displeji ukázala jen modrá obrazovka.

Na veletrhu bývá k vidění řada neotřelých nápadů. Jednou ze zajímavostí je letos například „chytrá vidlička“ která měří, jak rychle člověk jí, a pomáhá tak hubnout. Pomalejší konzumace jídla totiž údajně pomáhá snižovat váhu i lépe trávit. Chytrá vidlička vibracemi a blikáním upozorní, když jí člověk příliš rychle.

Silvie Třeslínová, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme