Nejmladší facebookový hacker dostal za svůj objev odměnu 10 tisíc dolarů

Hackeři jsou už i mezi žáky základních škol. Jeden desetiletý Islanďan nedávno úspěšně odhalil bezpečnostní chybu na sociální síti Instagram, která patří pod Facebook. Za svůj výkon dokonce dostal odměnu. Výkon malého počítačového génia totiž ohromil i zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mark Zuckerberg ohlásil záměr koupit provozovatele aplikace WhatsApp | Zdroj: Reuters

Chlapec dostane odměnu ve výši 10 tisíc dolarů, tedy skoro čtvrt milionu korun. Což je poměrně velká částka na to, že Islanďan vlastně ještě Facebook ani nemůže používat. Sociální síť je totiž oficiálně přístupná až od třinácti let.

Malý hacker pracoval s kódem stránky Instagram a povedlo se mu najít způsob, jak mazat příspěvky jiných uživatelů.

Finskému serveru Iltalehti řekl, že mohl smazat příspěvek úplně každého, klidně i Justina Biebera. Své poznatky potom poslal e-mailem Facebooku, který mu poděkoval a chybu opravil.

V praxi se takovými chybami zabývají White-hat Hackers, v překladu etičtí hackeři. Hledají chyby na internetových stránkách nebo v softwaru a společnosti je pak za objevení nesrovnalostí platí.

Od roku 2011 takto Facebook odměnil už přes 800 lidí a dohromady jim dal víc než 100 milionů korun.

Facebook | Foto: Český rozhlas

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme