Největší veletrh spotřební techniky IFA otevírá brány

Největší světová show spotřební techniky je ode dneška k vidění v Berlíně. Po jedenapadesáté otevírá brány veletrh IFA. Potrvá do 7. září a už teď je jasné, že půjde o největší veletrh v dosavadní historii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veletrh IFA v Berlíně nabízí velkou show spotřební techniky. | Zdroj: Reuters

I přes špatný ekonomický výhled berlínské výstaviště praská ve švech. Na 140 tisících metrech čtverečních se letos rekordně představuje přes 1400 vystavovatelů z 80 zemí a už letos se mluví o tom, že příští rok bude třeba přistavět další halu. Česko zastupují pouze české divize nadnárodních společností.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodajka Klára Stejskalová z veletrhu IFA.mp3

Zatímco trendem loňského roku byly tablety, letos je největší pozornost věnovaná smartphonům, chytrým televizím propojeným s internetovými službami. Vystavovatelé se také snaží dokázat, že 3D obrazovky nebyly jen módním výkřikem.

Veletrh je už tradičně jakýmsi ekonomickým barometrem. Zatím se ukazuje, že současná krize eurozóny se na veletrhu příliš neprojevila. Prodej zábavní elektroniky sice mírně klesl, ale výrobcům bílého zboží se letos naopak daří lépe. Ti se na veletrhu prezentují hlavně energeticky úspornými přístroji.

Klára Stejskalová, Martina Maňasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme