Největší výletní loď světa v květnu sveze první pasažéry. Na palubu se jich vejde přes 5 tisíc

Na první komerční plavbu se v květnu vydá největší výletní loď na světě. Pojme pět tisíc čtyři sta pasažérů a dva tisíce lidí z personálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parník Harmony of The Seas velikostí snadno předčil i slavný Titanic. | Foto: en.wikipedia.org

Šestnáctipatrový parník Harmony of The Seas si ve čtvrtek ve francouzském přístavu Saint-Nazaire převzali zástupci americké společnosti Royal Carribian. Za plavidlo firma zaplatila miliardu eur, v přepočtu 27 miliard korun.

Loď se už v květnu vydá směrem k anglickému Southamptonu, kde nalodí první pasažéry a převeze je do Barcelony. Poté loď čekají dlouhé plavby po Středomoří. Cesta přes Atlantik by parníku měla trvat asi týden.

O komfort bezmála pěti a půl tisíce pasažérů se bude starat personál čítající dva tisíce lidí. Na palubě čeká na pasažéry divadlo, kasino, ledová plocha, několik bazénů s tobogány a bar, ve kterém obsluhují roboti. Mimo to se na palubě nachází také surfovací simulátor, prostor pro minigolf, atrakce pro děti i park.

Parník váží 227 tisíc tun, dlouhý je 362 metrů a na vysoký je 70 metrů , což je zhruba výška Petřínské rozhledny v Praze.

České cestovní kanceláře nabízejí plavbu ze Southamptonu do Barcelony v jedné z 2700 kajut za v přepočtu 27 tisíc korun. Okružní plavby z Barcelony přes Mallorcu, Marseille, italskou La Spezii a Civitavecchiu zpátky do Barcelony vyjde v průměru na 45 tisíc korun.

I když se titulem největšího výletního parníku se dodnes pyšní slavný Titanic, ve srovnání s Harmony of The Seas je mnohem menší. Titanic na délku měřil 269 metrů, tedy zhruba o sto metrů méně než parník Harmony of The Seas, a tonáž měl 52 tisíc tun. V délce ho v minulosti překonal i tanker Seawise Giant, který měřil na délku téměř půl kilometru a ve službě byl do roku 2010.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme