Nokia mění strategii, proti Googlu se spojí s Microsoftem

Finský komunikační gigant Nokia hodlá zareagovat na nepříznivý vývoj v segmentu chytrých telefonů. Se společností Microsoft uzavřel dohodu o strategickém partnerství, podle níž bude Nokia ve svých telefonech používat operační systém Windows Phone od amerického výrobce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéfové Nokie a Microsoftu oznámili uzavření dohody o strategickém partnerství | Zdroj: ČTK

Největší světový výrobce mobilních telefonů tak spojí síly s největším světovým výrobcem softwaru. Podle šéfredaktora serveru Mobilmania.cz Filipa Kužela Nokia tímto krokem přiznává, že prohrává souboj s Androidem firmy Google a iPhony od Applu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spojení Nokie s Microsoftem okomentoval na Rádiu Česko šéfredaktor serveru Mobilmania.cz Filip Kužel

„Přiznává selhání v celém segmentu smartphonů. Generální ředitel Nokie dokonce prohlásil, že zaspali o několik let,“ řekl Kužel.

Nokia má sice svou vlastní mobilní platformu Symbian, ta ale za konkurencí zaostávala. Partnerství by mělo pomoci i Microsoftu, jehož operační systém Windows Phone prozatím moc nezabodoval a na trhu měl sotva dvouprocentní podíl.

Obě společnosti se snaží přibrzdit hlavně rychlý nástup společnosti Google. Kužel dává novému spojení velké šance. „I když obě firmy nejsou v posledních letech v dobré formě, tak spolu mohou dokázat mnohé. Prospějí si navzájem,“ míní Kužel.

Podle dohody bude Nokia na svých mobilních zařízeních používat i vyhledávač Bing, což je rovněž produkt z dílny Microsoftu a u mobilních aplikací zároveň přímý konkurent vyhledávače Google. Nokia Maps by zase tvořily jádro mapovacích služeb.

Martin Hromádka, Petr Nosálek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme